WinRAR – kompresja oraz archiwizacja danych

5/5 - (4 votes)

WinRAR – kompresja oraz archiwizacja danych

WinRAR jest jednym z najpopularniejszych programów komputerowych służących do kompresji oraz archiwizacji danych. Umożliwia on tworzenie nowych archiwów, edycję już istniejących, a także pozwala na zabezpieczenie hasłem naszych cennych informacji oraz naprawę ich w przypadku uszkodzenia. Aplikacja cechuje się również prostą w użytkowaniu co z pewnością jest atutem dla mniej zaawansowanych użytkowników. Pobierz WinRAR teraz!

WinRAR, ale nie tylko – dostępne są również inne formaty

Poza najpopularniejszymi formatami, do których zalicza się m.in RAR oraz RAR5, program WinRAR umożliwia również archiwizację danych w kilku innych typach plików. Popularnymi rozszerzeniami oferowanymi przez WinRAR są także: 7ZIP, ARJ, ACE, Z, G-Zip, 7-Zip, UUE, TAR, czy nawet ISO. Pozwala to na wybór według preferencji użytkownika oraz odczyt danych zarchiwizowanych różnym sposobem. Aplikacja działa na licencji shareware co oznacza, że WinRAR jest darmowy do pobrania. Można go użytkować przez 40 dni bezpłatnie w okresie próbnym!

Jakie korzyści daje WinRAR?

Kompresja danych polega na kodowaniu informacji w taki sposób, by zajmowały one jak najmniej miejsca. Pozwala to na szybsze przesyłanie danych czy to między urządzeniami, czy też w sieci. Idealnym programem na to pozwalającym jest WinRAR. Udostępnia on użytkownikom graficzny tryb pracy, co oznacza, że nie musimy posiadać dużych umiejętności informatycznych, aby sprawnie zakodować i „odchudzić” nasze cenne informacje. Skoro waga plików jest mniejsza to może nam się nasuwać jedno ważne pytanie – czy część naszych danych aby nie została usunięta? Wypakowując dane z archiwów, program WinRAR przywraca wszystkie pliki do stanu sprzed archiwizacji – nasze dane są bezpieczne!

Skąd i jak mogę pobrać WinRAR?

WinRAR jest aplikacją bardzo prostą zarówno do pobrania, jaki instalacji, a finalnie w obsłudze. Pobrać go można również z naszej strony – jest on dostępny tutaj [LINK]. Po kliknięciu w link należy odczekać, aż program instalacyjny będzie już na naszym komputerze. Następnie trzeba go uruchomić i postępować zgodnie z instrukcją instalatora! Gdy proces instalacji dobiegnie końca wszystko jest już gotowe do użytku. Możemy się cieszyć z lekkich oraz przede wszystkim bezpiecznych danych.

Pobierz WinRAR tutaj – [LINK]

Leave a Comment