laptop keys

Jak naprawić uszkodzone klawisze do klawiatury?

5/5 - (3 votes)

Klawiatura to najważniejszy podzespół każdego komputera. Dzięki niej możemy wprowadzać tekst, a także wydawać mnóstwo poleceń, za pomocą określonych przycisków oraz tzw. skrótów klawiszowych. Dlatego też jej uszkodzenie powoduje, że z urządzenia praktycznie nie da się korzystać. Klawisze do klawiatury można na szczęście wymienić, ponieważ zazwyczaj kłopoty sprawia jeden lub kilka, które ulegają uszkodzeniu. Może to się objawiać ich wypadaniem, blokowaniem się, ale również może dojść do ukruszenia przycisku.

Czy można dostać zamienne klawisze do laptopa?

Wymiana kompletnej klawiatury w laptopie nie jest sprawą prostą. To nie komputer stacjonarny, że wystarczy tylko odłączyć starą i podłączyć nową. Konieczne jest rozkręcenie urządzenia na części pierwsze, wydobycie starej klawiatury z wnętrza, a na jej miejsce zainstalowanie nowej lub używanej. Jest to trudna operacja, dlatego nie poleca się jej robić samemu, bez odpowiedniego sprzętu, wiedzy i doświadczenia. Natomiast wymienić poszczególne przyciski do klawiatury nie jest już tak trudno, dlatego możemy spróbować wykonać to samodzielnie. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy, ponieważ nie będziemy musieli płacić za usługę serwisową, a także za koszt nowej klawiatury. W przypadku używanej natomiast trzeba liczyć się z tym, że nie będzie ona funkcjonować tak dobrze jak oryginał.

Kupujemy i wymieniamy klawisze do klawiatury

Najlepszym wyjściem byłoby zakupienie tylko tych przycisków, które są nam potrzebne. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie ze sklepu klawiszedolaptopa.pl, gdzie możemy dokonać właśnie takiego zamówienia. Aby wybrać poprawnie typ klawiszy, korzystamy z wyszukiwarki. Podajemy na początku wszystkie dane laptopa, takie jak marka, model, typ, a także rodzaj zastosowanej klawiatury (zwyczajna, podświetlana). Następnie ukazują nam się dostępne klawisze do laptopa(https://www.laptopkey.eu) który posiadamy. Pozostaje porównać ze zdjęciem posiadany przez nas rodzaj klawiszy, aby dokonać trafnego zakupu. Pozostaje już tylko poczekanie na przesyłkę i montaż klawiszy w urządzeniu.

Leave a Comment